Świat nieograniczonych możliwości

Jesteś tutaj > Strona główna > - La Aurora

- La Aurora

LA AURORA jest najstarszą  fabryką cygar na Dominikanie, założoną w 1903 przez Don Eduardo León Jimenes. To wszystko zaczęło się na peryferiach  Santiago de los Caballeros, gdzie Don Eduardo rozpoczął jego własną metodę tworzenia cygar, która przetrwała długie lata. Później, w 1912, za namową jego jego brata Herminio, fabryka została przeniesiona do rozkwitającego miasta Santiago i rozwija się do obecnego dnia.


Po latach siostry Don Eduardo- María Mercedes i Trynidad, dołączyły do przedsiębiorstwa które zostało nazwane E. León Jimenes Inc., producenT cygar La Aurora.
Po śmierci Don Eduardo, jego brat Herminio przejął kontrolę na firmą i włożył w nią 14 lat ciężkiej pracy. W 1950, Fernando i Guillermo León Asensio oraz synowie Fernando przejęli kontrolę nad fabryką.
Don Eduardo poświęcił się zarządzaniu,  Fernando poświęcił się planowaniu i uprawie tytoniu. Zawsze respektowali wizję ich ojca- oferować światowej klasy cygaro i być uznawanym przez największe firmy przemysłu tytoniowego. Dlatego w 1963 zawarli sojusz z Phillip Morris na produkcję na wyspie słynnych na cały świat papierosów Marlboro. To pozwoliło im na rozpoznawalność na całym świecie.

 

Tradycja rodzinna została przekazana do swojego piątego pokolenia, do Guillermo León- syna Fernanda . Szanując swoich przodków, utrzymał poziom fabryki, dostarczając doskonałą jakość dominikańskich cygar wszystkim zakątkom świata,  z markami La Aurora i León Jimenes.

 
Biorąc przykład z tej rodziny, dominikański przemysł tytoniowy mnożył się, a  dziś miasto Santiago de los Caballeros jest znany jako cygarowa stolica Dominikany.
Fabryka La Aurora przez więcej niż 100 lat produkuje najlepsze cygara świata. Tytoń i tradycja rodzinna która wykracza poza wstrząsy historii, dostarczają doskonałych cygar do miłośników cygar na całym świecie.

 

W październiku 2007, La Aurora wróciła do swoich korzeni i przeniosła  się do Tamboril (Guazumal) budując nową, większą  fabrykę z zintegrowanymi procesami.
Dziś, jako najstarsza i największa cygarowa fabryka pod przewodnictwem Guillermo León, syna Don Fernando, a wnuka Don Eduardo León Jimenes, La Aurora wciąż utrzymuje swój wiekową tradycję dostarczania światowej klasy wykonanego ręcznie produktu.

 

Mix dominikańskiego aromatu i smaku tytoniu, który są renomą światową, wspólnie z doświadczeniem i umiejętnościami dominikańskich rzemieślników cygarowych, którzy pracują przez wiele lat z La Aurora, zaspokaja najbardziej wymagające oczekiwania cigaraficionados na całym świecie !

 

Historia firmy:

1903- Założenie firmy przez Eduardo Leon Jimenes.

1912- Fabryka przenosi się do Santiago, zwanego światową stolicą produkcji cygar.

1963- Firma kontynuje rozwój i zaczyna produkcję papierosów.

1969-2006- Dalszy rozwój firmy na rynki światowe przy współpracy z Philip Morris.

2007- La Aurora przenosi się do wiekszej i nowoczesnej fabryki w Guazumal.

2011- Guillermo Leon samodzilenie przejmuje pełną kontrolę nad firmą.

 

LA AURORA

 

LA AURORA- CIGARAFICIONADO