Świat nieograniczonych możliwości

Jesteś tutaj > Strona główna > - My Father

- My Father

Fabryka cygar MY FATHER powstała w 2008 roku i jest zarządzana przez Master Blendera Jaime Garcia. W 2009 roku doszło do otwarcia całego kompleksu Garcia Family Industrial Park (którego fabryka My Father jest częścią ) w Esteli, Nikaragua. W całym kompleksie pracuje 700 osób, dbających o wszystkie cykle związane z tworzeniem cygar. Dotyczy to uprawy tytoniu, jego selekcji, fermentacji, tworzenia blendów, zwijania cygar, aż po jego wysyłki do odbiorców.

 Jaime Garcia, Prezydent My Father, osobiście nadzoruje i zarządza wszystkimi procesami. Kontynuuje on tradycje rodzinne jego ojca Jose Garcia, znanego wśród wielbicieli cygar jako „Pepin”.  Wiele linii cygar z fabryki My Father jest zaliczanych do rankingu Top 25 magazynu Cigaraficionado.
Nim powstała fabryka My Father, Jose „Pepin” Garcia utworzył w 2002 roku, w Miami ( USA) małą fabrykę El Rey de los Habanos.
Jose „Pepin” Garcia jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie cygar.

Jose Garcia pochodzi z rodziny producentów tytoniu. Pierwsze doświadczenie w biznesie cygarowym miał już w roku 1961 jako 11-letni chłopiec. Rozpoczął pracę w fabryce jego wuja w mieście Baez, prowincja Villa Clara na Kubie jako osoba zwijająca cygara. Podczas jego długiej pracy na Kubie Jose Garcia otrzymywał niezliczone nagrody dotyczące jego zręczności i wydajności. W roku 1963 reformy Fidela Castro miały bezpośredni wpływ na rodzinę Garcia. Po znacjonalizowaniu fabryki wuja, Jose Garcia stał się najmłodszą osobą zwijającą cygara na Kubie. W latach 1967-1970 „Pepin” pracował jako kierowca w wojsku. W 1970 roku urodził się jego syn Jaimie Garcia. W 1973 roku wygrał konkurs na najlepszego pracownika zwijającego cygara na Kubie.
Cygara, które tworzy fabryka My Father określane są mianem najlepszych „cygar kubańskich” spoza Kuby. To określenie wynika z doświadczenia i tradycji Jose Garcia, a także z faktu używania najlepszych mieszanek tytoni do tworzenia cygar.
Co roku sto tysięcy obywateli Kuby ubiega się o wizę do USA. Córka Jose i Maria Pepin- Janny Garcia w 1996 roku otrzymała taka wizę i wyjechała do Miami. Po paru latach Janny poznała przedsiębiorcę, który szukał kogoś do zarządzania jego fabryką w Nikaragui. Zaproponowała swojego ojca. „Pepin” otrzymał wizę i sam wyjechał w 2000 roku. Rok później dołączyła do niego żona i syn Jaime. Nikaragua była tylko przystankiem dla całej rodziny w drodze do USA. W 2002 roku poprzez Meksyk, Jose, Maria i Jaime dołączyli do Janny w USA.  Od samego początku ich pobytu w USA ich celem było tworzenie  własnych blendów i cygar w Miami. W tym samym czasie „Pepin” poznał w Beverly Hills Pete Johnsona, który szukał Master Blendera mogącego stworzyć dla niego własną linię cygar, mających „kubański charakter”. To był jeden z powodów rozwoju powstałej w Miami fabryczki El Rey de los Habanos (Król Habanos). Cała rodzina była zaangażowana w proces tworzenia cygar. Pierwsze marki to Tatuaje, Don Pepin Garcia Blue i Vegas Cubanas. W wyniku ogromnego sukcesu na rynku USA tych marek, w 2006 roku fabryka podwoiła swoją przestrzeń. Wkrótce potem zapadła decyzja o wybudowaniu fabryki w Nikaragui.


Wiele firm sprzedających cygara w USA, doceniając sukces marek tworzonych przez Jose „Pepin” Garcia zdecydowało o tworzeniu swoich marek w jego fabryce. Tak było z m.in.  EO, Padilla, Ashtonem.


Od 2009 roku wszystkie cygara są tworzone w Nikaragui.  My Father to synonim najlepszych cygar „z kubańskim rodowodem”. Fabryka ma własne plantacje, własną stolarnię tworzącą opakowania- pudła do cygar oraz ogromne obiekty w których tworzone są cygara. Wszystkie linie stworzone przez Jose i Jaime Garcia odnoszą ogromne sukcesy już nie tylko w USA, ale także w innych krajach. Potwierdzeniem wysokiej jakości cygar są nagrody przyznawane im przez magazyny Cigaraficionado i Cigarjournal. My Father to najdynamiczniej rozwijająca się fabryka na Świecie.

 

Historia firmy:
1950- Data urodzenia Jose Pepin Garcia.
1961- Jose Garcia rozpoczyna pracę w fabryce wuja jako 11-letni chłopiec.
1970- Data urodzenia Jaime Garcia, syna Jose Garcia.
1973- Jose Garcia najlepszym Roller-Masterem na Kubie.
1996- Janny Garcia, córka Jose wyjeżdża do USA.
2002- Do USA dociera Joes, Maria i Jaime Garcia.
2009- Otwarcie farbryki w Nikaragui.

 

MY FATHER

 

MY FATHER- CIGARAFICIONADO