Świat nieograniczonych możliwości

Jesteś tutaj > Strona główna > - Menendez Amerino

- Menendez Amerino

Firma MENENDEZ AMERINO & CIA została założona w 1977 roku przez biznesmena tytoniowego Mario Amerino da Silva i rodzinę Menendez, reprezentowaną przez Felixa Menendeza. Wcześniej, do 1960 roku, wytwarzał on legendarne kubańskie cygara "Monte Cristo" oraz "H.Uppmann". Od najmłodszych lat Felix Menendez okazywał swoją zamiłowanie do sztuki robienia cygar. W późniejszym terminie zostało to wykorzystane do utworzenia spółki przez tą tradycyjną kubańską rodzinę z rodziną Mario Amerino Portugal, mającą dziedzictwo, historię i ogromne doświadczenie w przemyśle tytoniowym.

 

Fabryka jest zlokalizowana w São Gonçalo dos Campos, małym i urokliwym mieście regionu “Recôncavo Baiano". Region Bahia to najlepsze miejsce w Ameryce Południowej na uprawę tytoniu i produkcję cygar. Wysoka jakość produktów, które Menendez sprzedaje na lokalnym rynku i na całym świecie jest wynikiem bardzo rygorystycznego wyboru surowców oraz wykorzystania wieloletniego doświadczenia w produkcji i fermentacji liści tytoniowych. MENEDEZ AMERINO jest fabryką wyjątkową, która ma kontrolę nad wszystkimi etapami produkcji- od plantacji do budowy drewnianych opakowań, w których umieszcza się cygara dla konsumentów.

 

 Firma kierowana jest obecnie przez Felixa Menendeza, z poparciem "master blendera"- twórcę mieszanek cygarowym- ARTURO TORANO. Menendez i Torano razem czuwają nad całym cyklem produkcyjnym cygar. Dbają o każdy szczegół i ciągle doskonalą każdy etap procesów tytoniowych. Ich poświęcenie, doświadczenie i ogromna wiedza powoduje powstawanie znakomitej jakości cygar. Tym doskonalsze są to cygara, gdyż powstają w najlepszym regionie Ameryki Południowej do uprawy cygar- Bahia.

 

 Obecnie MENENDEZ AMERINO jest największą i najlepiej rozwijająca się fabryka cygar w Ameryce Południowej. Ich marki cygar- ALONSO MENENDEZ czy DONA FLOR to najlepiej sprzedające się cygara w Brazylii oraz cieszące się ogromna popularnością w innych krajach. Do ich produkcji wykorzystuje sie m.in. liści odmiany MATA FINA- mających bardzo wyraźny smak i bukiet oraz umiarkowany pikantny odcień. Mimo to, każde palenie jest łagodne z bardziej aromatycznym charakterem niż w wielu innych cygarach z innych krajów.


Historia firmy:
1976- Obywatel Kuby Benjamin Menendez ( syn Alonso Menendeza) przybywa do regionu Bahia na zaproszenie Mario Amerino Portugal, zabiera ze sobą zespół kubańskich specjalistów, nasion z Kuby, przyrządów i pradawną tradycję produkcji cygar.
1977- Założenie MENENDEZ AMERINO Ltda.
1980- Wprowadzenie na rynek Alonso Menendez premium cigars.
1985- Felix Menendez, brat Benjamina, przejmuje kierowanie firmą.
1987- Wprowadzenie na rynek marki Dona Flor.
1998- Arturo Torano, kuzyn Felixa, zostaje głównym "master blenderem"- twórcą mieszanek cygar w firmie.

 

MENENDEZ AMERINO

 

MENENDEZ AMERINO - CIGARAFICIONADO